B&B Leopardi 160

  • Wi-Fi

B&B Leopardi 160 Neapel, som ligger ungefär 5 minuters promenad från Chiesa dell'Immacolata a Fuorigrotta, erbjuder närhet till olika sevärdheter.

På rummet finns TV med flera kanaler och plattskärms-TV med satellitkanaler samt te-/kaffebryggare. Hotellet har en bidé, en separat toalett och en dusch i rummen. Badrummets bekvämligheter inkluderar badlakan och handdukar, och nödvändigheter som en bidé, en separat toalett och en dusch.

När du bor på B&B Leopardi 160 kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Ristorante Pizzeria Bernadette, som ligger mindre än 300 meter bort, eller Pizzeria Ristorante Leopardi på 7 minuters gångavstånd.

Här bor du 4 km från Sant'Elmo-slottet och 3 km från Parco Virgiliano. Kulturella sevärdheter i området är Città della Scienza (3,1 km) och Kartusianer-klostret i San Martino (4,1 km). Du hittar Mostra d'Oltremare inte långt från detta hotell. Busstationen ANM/EAV/CTP - Capolinea Tecchio/Campi Flegrei ligger cirka 10 minuters promenad bort och den närmaste tunnelbanan Augusto tågstation 550 meter från B&B Leopardi 160.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near B&B Leopardi 160 Neapel
A Casa Di Marta
Mobilpris

A Casa Di Marta

8.5
Fantastiskt 98 recensioner
0 m från boendet
USD 107 USD 96
per natt
Gonzaga Guest House
Mobilpris

Gonzaga Guest House

10
Exceptionellt 24 recensioner
345 m från boendet
USD 303 USD 273
per natt
Bed&Breakfast De Lorenzo 22
Mobilpris

Bed&Breakfast De Lorenzo 22

9.1
Utmärkt 41 recensioner
761 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Neapels internationella Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Naples central train station
    8 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Köksgeråd

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Klädkammare
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 22:00
    Utcheckning: från 07:00 till 10:00
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • 🚗
      Kan vi parkera vårt fordon i närheten av B&B Leopardi 160?
      Ja, på B&B Leopardi 160 kan du använda privat parkering belägen i närheten.
    • 🚎
      Vilka hållplatser för kollektivtrafik ligger nära B&B Leopardi 160?
      Den närmaste busshållplatsen är Leopardi - I Viaggi Degli Azzurri, den ligger 5 minuters promenad från B&B Leopardi 160 och tunnelbanestationen Augusto tågstation ligger bara 10 minuters promenad bort.
    • Har rummen på B&B Leopardi 160 en arbetsplats?
      Några rum på B&B Leopardi 160 har arbetsbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Neapels internationella Flygplats
    10 km

    Tågstationer

    Naples central train station
    8 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    B&B Leopardi 160 Neapel

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng